Úvodní strana > Kozákov Challenge

Kozákov Challenge

Závod ze série mistrovství světa – start Kozákov , cíl v Záhoří

Závod série mistrovství světa v downhill skateboardingu na kopci Kozákov. Akce se zúčastní borci z celého světa, kteří budou sjíždět kopec rychlostí 100 kilometrů za hodinu. Nebude nouze o dechberoucí výkony, ani krkolomné pády. Jedná se o jediný podnik svého druhu ve střední a východní Evropě, neměl by si ho tedy nechat ujít žádný příznivec adrenalinových sportů.

Trať je přibližně 2,6 km dlouhá; začíná na samém vrcholu Kozákova a končí pod jeho úpatím ve vesnici Záhoří. Sestavuje se ze dvou rychlých úseků, kde závodníci dosahují rychlosti až 90km/h (buttboard a streetluge dosahují i rychlosti přes 100km/h!), a prostředního úseku složeného z divácky atraktivních zatáček, kde o předjíždění a hlavně pády není nouze. Bude tedy rozhodně se na co dívat! Bezpečnost závodníků i diváků budou zajišťovat tisíce slaměných balíků a záchranné sítě.

O pořádnou podívanou se postarají čeští špičkoví jezdci jako například Lenka Salačová, která se loni jako první Češka v závodě IDF postavila na stupně vítězů nebo Michal Velhartický,několikanásobný mistr ČR. Konkurenci jim budou dělat nejlepší závodníci z Evropy, Severní a Jižní Ameriky i Asie. Mezi nimi bude i český rodák Mischo Erban, držitel rychlostního rekordu v Guinessově knize rekordů (130 km/h) a legenda donwhillového skateboardingu, nebo Patrick Switzer, jeden z nejlepších světových jezdců. Možná budete překvapeni, kolik dívek a žen holduje tomuto rychlému sportu. Kromě již zmiňované Lenky Salačové uvidíte i několik dalších českých jezdkyň, které se začínají prosazovat na domácí i zahraniční scéně. Nebude chybět ani juniorská kategorie.