mapa
Drobečková navigace

Úvodní strana > Turistika

Turistika


Předchozí 1 3 8 14 21

Medenec

Místo
Český ráj
Typ

Medenec - vrch (544 m) je nejvyšší částí Železnobrodské vrchoviny, sevřený mezi údolím Vošmendy, Kamenice a Jizery. V západním temeni kopce u obce Spálov je mohutný čedičový útes Myší skála, která spadá do údolí Jizery asi 40 m vysokou členitou stěnou.

Více

Čertova pláň

Místo
Krkonoše
Typ

Čertova pláň se rozprostírá mezi Plešivcem a Kostelním vrchem, nedaleko lyžařského střediska Hoření Domky. Na severní straně pláně protéká Ryzí potok a vede tudy Krakonošova cesta, určena pro pěší turisty a cykloturisty. Na jihu potom prochází Janova cesta, která má tyčové značení pro lyžaře.

Více

Kamenec

Místo
Krkonoše
Typ

Jeden z vrcholů v severozápadní části Krkonoš, pod kterými prochází Janouškova cesta. Leží mezi Jakšínem a Lubochem, nedaleko státní hranice s Polskem.

Více

Kapradník

Místo
Krkonoše
Typ

Krkonoše začínají na západní straně vedle Novosvětského průsmyku také masivem Kapradníku. Rozsocha Kapradníku vybíhá jižním směrem od Kořenova a východním směrem nad Jizerským dolem s protékající řekou Jizerou.

Více

Tvarožník

Místo
Krkonoše

Tvarožník, jeden z nejznámějších krkonošských kamenů. Jedná se o sekupení žulových balvanů "tvarůžkovitého" tvaru (tor) na hraničním hřbetu. Název také připomíná výrobu pověstných krkonošských sýrů. Je dostupný nejen po cestě, ale i od Vosecké boudy. Vaši pozornost pravděpodobně nejvíce upoutá plochý ukloněný viklan, který můžete vidět ve vrcholové části skaliska. Nedaleko od tohoto místa se nachází turistický hraniční přechod. Začátek Cesty česko-polského přátelství....

Více

Vídeňská skála

Místo
Krkonoše
Typ

Na jižním konci Kozelského hřebene a současně nad soutokem Kozelského potoka s Jizerkou se vypíná zajímavý skalní útvar Vídeňská skála (Kužel). Slouží jako vyhlídkové místo. Prochází tudy jedna z krkonošských tras - Vídeňská cesta.

Více

Radostná pod Kozákovem

Místo
Český ráj

Radostná pod Kozákovem je malebné místečko, situované v příjemné krajině semilského okresu. Kromě dávné historie a posledních zbytků památek prastaré lidové architektury, je zde velikou zajímavostí místní stálá expozice drahých kamenů, známá v širokém okolí. A pokud se rádi procházíte, můžete si udělat příjemnou procházku k Votrubcovu lomu, kde se kdysi kámen opravdu těžil.

Více

Janouškova cesta (Terex)

Místo
Krkonoše

V západní části Krkonoš vede 12 km dlouhá Janouškova cesta, známá také jako Cesta přes tři kopce nebo Terex. Název Terex připomíná dozer (traktor s pohyblivou radlicí), který byl při stavbě cesty použit a osvědčil se. Cesta byla vybudována v rámci výstavby komunikací pro potřebu rozsáhlých těžeb dřeva, vyvolaných od sedmdesátých let imisní katastrofou. Její větší část prochází odlesněnými plochami, kde byly porosty zničeny imisemi a jsou znovu zalesňovány. Nese jméno krkonošského rodáka,...

Více

Šmielec

Místo
Krkonoše
Typ

Z české strany se jeví jako nevýrazný vrchol, z Polska mnohem mohutnější. Je zván také Velký Šišák, přičemž je o 16 m nižší než Malý Šišák u Špindlerovy boudy.

Více

Golf Club Harrachov

Místo
Krkonoše

Golf Club Harrachov byl založen roku 1999 a v roce 2000 byla zahájena výstavba 9 jamkového hřiště. Do provozu uvedeno v září 2001. Par hřiště 60, délka 2 992 m ze žlutých odpališť. Jedná se o jedno z nejvýše položených hřišť v čechách (730 m.n.m) zasazené do krásné přírody západních Krkonoš. Poloha hřiště v horském středisku umožňuje spojit golf s rodinnou dovolenou.

Více
Předchozí 1 3 8 14 21

Vodovod - hlášení poruch

tel. 481 688 153, 732 503 879

Údržba místních komunikací, zimní protahování

tel. 773 744 997

Bankovní spojení:

Číslo účtu obce, pro platbu poplatků: 165922425/0300
Variabilní symbol (VS):
1(Záhoří), 2(Smrčí), 3(Pipice), 4(Dlouhý), 5(Proseč) + číslo popisné
(příklad: poplatník na adrese Smrčí 32 uvede VS 232)

e-mail - kontakty

e-mailový kontakt na místní knihovnu
zahorkni@seznam.cz

e-mailový kontakt na zastupitelstvo obce a starostku
starostkazahori@tfnet.cz

Ve věcech úředních e-mailový kontakt
ouzahori@tfnet.cz

TSM Semily s.r.o.