Úvodní strana > Kultura a sport - archiv

Kultura a sport - archiv

V sobotu 21.5.2011 se před budovou obecního úřadu ve Smrčí konalo od 13:30 hodin SOUSEDSKÉ POSEZENÍ PŘI DECHOVCE. O zábavu se postarala dechová kapela SlaKreBi BAND. Občerstvení zajistil koloniál Smrčí. Velké díky patří všem, kteří se podíleli na přípravách a realizaci této akce.

Divadelní představení Don Quijote de la Ancha

V pátek 29.4.2011 proběhlo v sokolovně na Dlouhém divadelní představení, didaktická klauniáda "Don Quijote de la Ancha" , v režiji Bolka Polívky, v hlavní roli světový chůdoherec Lennoire Montaine. Po divadle zahrála k tanci a poslechu dechová kapela SlaKreBi BAND. Bohaté občerstvení zajistil TJ Sokol Dlouhý.

Fota z akcí kultury a sportu

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu a betléma.

První adventní neděli 28.listopadu 2010, proběhlo slavnostní rozsvícení vánočního stromku, před budovou Obecního úřadu ve Smrčí, a betléma Profesora Hrachy, vystaveného na chodbě obecního úřadu.
K předvánoční atmosféře zahrála dechová kapela SlaKreBi BAND, písně adventní i známé vánoční koledy. U stromku zazpívaly místní děti koledy. Po slavnostním rozsvícení, bylo připraveno pro všechny návštěvníky drobné občerstvení.
Díky patří všem, kteří se podíleli na přípravách a realizaci tohoto krásného předvánočního setkání.

Vítání občánků

Na Obecním úřadě v zasedací místnosti se 11.2.2009 uskutečnilo slavnostní vítání občánků. Paní starostka M . Koucká uvítala do života a do obce tyto děti- Vindyšová Viktorka, Halamová Terezka, Preisslerová Eliška, Plíhal Jaroslav a omluveni Antosz Lukáš, Savara Ondřej, Felixová Anna.

K příjemné atmosféře přispěly děti z místní Mateřské školy pod vedením paní ředitelky
I. Medkové a paní učitelky I. Erbenové. Vystoupení dětí bylo moc pěkné.

Vítání občánků 2010

Dne 2.července 2010 se uskutečnilo slavnostní vítání nově narozených občánků obce Záhoří. Do budovy Obecního úřadu ve Smrčí se dostavili a pamětní knihu obce zde podepsali rodiče osmi dětí, které do života uvítala paní starostka Miloslava Koucká.
Přivítáni byli:
Jan Zembol
Nick Vágenknecht
Ella Černá
Daniela Bucharová
Filip Vepřek
Kryštof Saska
Martin Holub
Martin Nejedlo

Vítání občánků bylo zpestřeno o vystoupení dětí z Mateřské školky v Pipicích pod vedením paní ředitelky Y. Medkové a paní učitelky I. Erbenové, které se všem velmi líbilo. Děkujeme.

Sobotní odpoledne při dechovce

V sobotu 10.července 2010 se v sokolovně v Záhoří uskutečnilo Tradiční setkání seniorů a ostatních občanů. Celá akce odstartovala průvodem s dechovou hudbou od Obecního úřadu ve Smrčí přes Pipice až do Záhoří k místní sokolovně. K poslechu a tanci nám zahrála dechová kapela SlaKreBi BAND s kapelníkem Danielem Bismilerem, která při této příležitosti zároveň oslavila roční výročí jejího založení a dále také dechová hudba Desanka z Desné v Jizerských horách s kapelníkem Miroslavem Doležalem a um.vedoucím Václavem Kházem. I přes opravdu horké počasí se průvodu zúčastnilo několik desítek spoluobčanů a mnozí další čekali a mávali u silnice. V sokolovně bylo pro všechny účastníky připraveno bohaté občerstvení a další kulturní program. Nejprve zahrály obě výše zmíněné kapely, které roztancovaly sál. Posléze následovalo vystoupení mažoretek seniorek „ Dámy v letech“ z Košťálova. Toto energické a zábavné vystoupení rozveselilo všechny přítomné. Celá událost byla zakončena konzumací sektu na oslavu 1 roku od založení SlaKreBi BANDU. Zastupitelé obce, kteří stáli za uskutečněním této akce byli od BANDU obdarování památečními skleněnými poháry. Celá akce se nesla v přátelském a veselém duchu. Díky patří všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na přípravách a realizaci tohoto setkání. Za finanční podporu děkujeme firmě Tarmac CZ a.s., OVV ČSSD Semily, OÚ Záhoří.