Úvod > Aktuality > Fiktivní bankéř

Fiktivní bankéř

7.6.2021

Vážené paní starostky, vážení páni starostové,

v současné době Policie ČR v Libereckém kraji zaznamenala podvodné jednání pachatelů trestné činnosti, kteří odcizují finanční prostředky z účtů osob.

Podvodníci využívají metodu tzv. vishingu, při níž se volající člověk vydává za pracovníka banky a přesvědčí jejího klienta, aby své peníze převedl z vlastního účtu na jiný. Pachatelé při hovorech užívají tv. spoofing, to znamená, že dokážou napodobit jakékoliv telefonní číslo včetně infolinek bank a nyní dokonce i Policie ČR. Scénáře k dosažení cíle podvodníků se mohou lišit.

V rámci prevence Vás žádáme o zveřejnění zprávy (viz. příloha) v místních novinách, zpravodajích nebo na obecních úředních deskách.

Pokud budete mít nějaký dotaz nebo požadavek ohledně prevence kriminality ve Vaší obci, neváhejte mě kdykoliv kontaktovat.

S pozdravem a přáním pěkného dne

nprap. Martina Frýdová
vrchní inspektor