Vesnice roku 2013
Vítěz v kategorii
Oranžová stuha
Česky Polski

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Poděkování za spolupráci na "Vesnici roku 2013"

Poděkování za spolupráci na "Vesnici roku 2013"Datum konání:
24.6.2013

Jak jsme Vás již informovali, obec se přihlásila do soutěže "Vesnice roku 2013". Dnes k nám přijela hodnotící devítičlenná komise, na prezentaci naší obce byl časový limit pouze 120 minut (od 8:00 do 10:00hod.). Paní starostka Miloslava Koucká, všechny srdečně přivítala, akci jsme zahájili prohlídkou výstavy historických i současných fotografií v zasedací místnosti na Obecním úřadě ve Smrčí, prohlídkou albumů s fotografiemi ze stavebních a společenských akcí.

Pan Jaroslav Křapka osobně zahrál a zazpíval Záhořáckou hymnu, a Valčík ze Záhoří, což komisi příjemně překvapilo a naladilo do veselé nálady, ač byl od rána vytrvalý déšť. Prezentovali jsme společenské i stavební dění ve všech pěti osadách, osobně byla komise navštívit čtyři osady. V Záhoří navštívila provoz Biosky, Sokolovnu (zastihla Přemysla Oráče a jeho družinu) a sportovní hřiště, kapli sv. Prokopa, Myslivecké sdružení Zelený háj, v Pipicích zvoničku a sochu sv. Jana Nepomuckého a Mateřkou školu (děti zazpívaly krásné písničky), na Dlouhém kapli sv. Václava (s poustevníkem Václavem), hasičskou zbrojnici a Sokolovnu se sportovním hřištěm, ve Smrčí viděli provozovnu lomu Cemex, hasičskou zbrojnici, kapli sv. Rodiny, kamenný kříž, Hospodu u Vozků, zrekonstruovanou náves, sportovní hřiště, Boží muka a na závěr je Marie Salabová provedla knihovnou a galerií pana Miroslava Hrachy. Paní Jana Vozková, která pravidelně svolává "Babinec" vystavila výtvory ze setkávání, které nadchly zejména ženskou část komise.

Děkujeme všem občanům, organizacím a spolkům za zapojení do soutěže a TJ SOKOL Záhoří a Dlouhý a "Babinci" za prezentaci volnočasových aktivit, které jsou rozsáhlé a podchycují všechny věkové kategorie, za což jim patří velký dík. Moc Vám děkujeme za spolupráci, jste všichni skvělí!! Marcela Loupá, koordinátor akce

prezentace obce
návštěva Biosky
Sokol Záhoří - akce


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů