Úvod > Aktuality > 40. Rally Bohemia – informace pro obecní zpravodaje

40. Rally Bohemia – informace pro obecní zpravodaje

24.5.2013

40. Rally Bohemia, jako nejvýznamnější sportovní akce v regionu přiláká do oblasti Mladoboleslavska, Jablonecka a Liberecka množství diváků a návštěvníků soutěže. Ovlivní ale také množství obcí a osob kolem tratí rychlostních zkoušek.40. Rally Bohemia, jako nejvýznamnější sportovní akce v regionu přiláká do oblasti Mladoboleslavska, Jablonecka a Liberecka množství diváků a návštěvníků soutěže. Ovlivní ale také množství obcí a osob kolem tratí rychlostních zkoušek.

40. Rally Bohemia odstartuje v Mladé Boleslavi ve dnech 12. až 14. července 2013 jako závod FIA Evropského poháru s nejvyšším koeficientem 10 a současně i Mediasport.cz mezinárodního mistrovství České republiky v rally. Na tratích rychlostních zkoušek se představí kompletní domácí špička rally, kterou rozšíří i někteří zahraniční jezdci a také členové továrního týmu Škoda Motorsport. Za hlavním polem soutěžních vozů budou moci občané dotčených obcí a diváci sledovat i pole označené jako Rally Bohemia Legend, kde bude možné spatřit soutěžní vozy a jezdce nedávné minulosti s historickými vozy.

Na organizaci 40. Rally Bohemia se podílí více než 1500 osob a organizátoři rally mají všechna povolení dotčených obcí, Policie ČR a dalších orgánů včetně národní sportovní autority Autoklubu ČR. Hlavním partnerem rally je společnost Škoda Auto, a.s.
Špičkové soutěžní posádky přijede v době konání rally sledovat několik desítek tisíc diváků, kteří jsou nezanedbatelným ekonomickým přínosem pro region, kde bydlí, stravují se a využívají dalších služeb. Jubilejní 40. Rally Bohemia ale zasáhne do běžného víkendového života obcí na trati rychlostních zkoušek a některé silnice uzavře.

Pořadatelský sbor děkuje občanům za toleranci významné sportovní akce a žádá je o dodržování bezpečnostních opatření během soutěže, se kterými je seznámí traťoví komisaři v daném úseku. Prosíme, poslouchejte pokyny pořadatelů a respektujte zakázané prostory a uzavírky, s jejichž časy se můžete seznámit v příloze této zprávy.

Organizátoři 40. Rally Bohemia vás zvou k návštěvě soutěže. Více informací o 40. Rally.

Sledujte oficiální facebook.

Organizační tým RB 2013